Dvě situace

Takže proč nám ten obchod v Česku nefunguje a moc ho nerozvíjíme? Dvě typické situace. 👇

👉 1) Majitel nechce pustit obchod z ruky.
Vybudoval totiž firmu od píky a od začátku je zvyknutý, že si zákazníky obsluhuje sám. Když firma roste, dokáže předat některé menší případy ostatním, VIP klienty ale nedá z ruky.

Tento přístup je dlouhodobě naprosto neefektivní, protože brání jakémukoliv růstu. Pokud se nespolehnete na svoje lidi, nenecháte je vyrůst a neakceptujete, že v tom procesu sem tam udělají chybu, nikdy neposunete váš business na vyšší level.

👉 2) Majitel zkusil rozjet obchod, ale nepovedlo se to.
Majitel si uvědomil, že je na čase posunout se dál. Najal obchodníka, ale narazil, protože si nevybral správného člověka, obchodník nasekal spoustu chyb a žádný obchod nakonec nepřinesl.

Tohle je častý moment, po kterém přijde rezignace. Zkusili jsme to, nefungovalo to, tak od toho dáme ruce pryč. Bez obchodu to ale opravdu nepůjde. Je potřeba vyzkoušet další lidi a otestovat rozdílné přístupy. Pokud obchodu nerozumíte, nebo se ho rovnou štítíte a nevěříte, že vyberete správného člověka, který vám ho pomůže rozběhnout, tak ho prostě celý outsourcujte – třeba k nám.

Funkční obchod je alfou a omegou úspěšné strategie firmy a je zkrátka potřeba ho mít. I když to ze začátku někdy bolí. ✅