Psal jsem příspěvek o tom, že firma je pro některé podnikatele jako dítě, které si roky piplají, opečovávají a mají radost, jak jim krásně roste. Já sám jsem svoji firmu přirovnal k zahrádce, kterou zušlechťuji a těší mě, že přináší stále více plodů.
Tento přístup ale přináší jeden zásadní problém. Neobjektivitu.
Když jste uvnitř ekosystému, který roky budujete, je velice těžké se podívat na svoji společnost objektivně a bez emocionálního zaujetí. Proto je nesmírně důležité obklopit se lidmi, kteří nebudou vaši přitakávači a yesmani, ale budou mít tu odvahu vás upozornit, pokud budou mít pocit, že děláte chybu.
Tohle se strašně lehce radí, ale velice těžko realizuje, protože, jak víme, ega majitelů jsou velká a lidé ve firmě se bojí, aby kvůli svému otevřeně projevenému názoru nepřišli o práci. ❌
Právě s tímhle firmám pomáháme. Přinášíme nový pohled zvenčí, díváme se na firmu přes čísla, nemáme s nikým zevnitř roky budované vztahy, takže nejsme nikterak zatížení. Už jen tento aspekt nám dává obrovskou možnost, jak věci posunout vzhůru. Když k tomu přidáte know-how, které jsme posbírali z více než 450 projektů, máte recept na úspěch.



