Podnikání a koníčci

Často slyším, že podnikatelé mají jen tu práci a práci, možná trochu rodinu a na koníčky už jim čas nezbývá vůbec. 👇

Podnikání není legrace a je pravda, že ze začátku je potřeba do toho šlapat ve dne v noci, jinak člověk nic nevybuduje. Taky jsem si tím prošel. Teď po těch letech mám čas na vše, co potřebuji, doma s rodinou jsem určitě víc než 20 dní v roce, ale že bych nějak extrémně toužil po koníčcích?

Jasně, mohl bych s přáteli chodit hrát golf nebo squash a večer si udělat pěknou párty. Ale nějak se mi nechce. Mám vedle toho totiž alternativní využití času. Pomoci více firmám k rozvoji a něco tady za sebou zanechat.

Můj děda byl stavbyvedoucí a kdykoliv jsme někam jeli, projížděli jsme okolo něčeho, co stavěl. Vždycky jsem sledoval, s jakou hrdostí nám o tom vyprávěl a jakou měl radost, že tu po něm něco zůstalo. 👍

Stejně tak já, když projíždím republikou kolem firem, kterým jsem pomohl na nohy nebo k většímu rozvoji, vždycky trochu zavzpomínám na ty šťastné majitele a jejich zaměstnance, kteří tam zůstali.

A pak mi vlastně vůbec nevadí, že moc těch koníčků nemám. Tím největším je totiž práce. Možná to ani práce není, je to spíš poslání, pro které hořím a díky kterému je pro mě každé ráno radostným začátkem něčeho nového. ✅

Audit firemní kultury