V jednom rozhovoru jsem dostal otázku: „Jaké nejtěžší rozhodnutí jste musel během svého podnikání udělat?“
Moje odpověď byla: „Neustále se vzdávat pevných bodů, o které jsem se v daném okamžiku mohl opřít. Protože co platí při velikosti firmy o 10 lidech, neplatí, když jich máte 50. Je potřeba se neustále adaptovat na nově vzniklé situace a nebát se udělat krok do neznáma.“
Pokud se chcete posunout, je zkrátka potřeba riskovat. Dlouho mi třeba trvalo, než jsem byl ochoten pustit z rukou platby. Říkal jsem si, co když mě okrade? Když si uleje 50 tisíc, ani to nepoznám, alespoň ne hned, jak tohle můžu delegovat?
Odpověděl jsem si tenkrát, že musím lidem věřit a zároveň počítat s nejhorším. Řekl jsem si, tak co, když mě okradou, prostě se z toho oklepu, poučím, udělám opatření a pojedu dál. Nevěřím, že je hodně lidí primárně zlých. Myslím si, že těch opravdu špatných jsou tak 3 %, zbytek třeba jen někdy podlehl okolnostem nebo vlastní slabosti.
Když se podíváte na cestu úspěšných podnikatelů, téměř každému se stalo, že je v průběhu života někdo podrazil. Vždycky se ale oklepali a šli dál.
Věřit lidem je výhodnější, než jim nevěřit.



