Workoholik

Jsem workoholik? Pro většinu lidí, kteří neznají můj způsob fungování, možná ano. Já bych něco takového o sobě ale rozhodně netvrdil. Práci se věnuji poměrně usilovně, ale mám čas na všechno, co potřebuji. 👇

Myslím si, že nejlepší „work-life balance“ je zkrátka střídat činnosti. Pracuji, ale když je potřeba, mám čas se zastavit a zajít s někým na kávu. ☕ Mám čas si skočit po práci s klukama zahrát florbálek, mám čas na svoje děti, zahrajem si MiniBattles, Cash-flow, jdem si teď zalyžovat nebo jen tak na hranolky s kečupem. Myslím si, že člověk je tvor a je tu od toho, aby tvořil. Kdo netvoří je netvor.

I ten Djokovič 🎾, který má jinak nesmírně nabouchaný život, má prostor věnovat se dětem. Nezáleží tolik na množství času, které konkrétní činnosti nebo člověku dáváte, ale především na kvalitě takového okamžiku. Když něco dělám, soustředím se na danou činnost a ostatní pro mě neexistuje. 

Nemusíte si vybírat, jestli podnikání, nebo rodina a kamarádi. Můžete mít všechno. Můžete vést plnohodnotný život a o nic se neochudit. Jen nesmíte po práci ležet u televize nebo koukat na Netflix. Protože pak vám ten reálný život uteče jedna dvě.

Interim manažer