Zdražování

Hodně teď slýchávám diskuse o drastickém zdražení potravin a neetických maržích. Mohou za to zemědělci, kterým meziročně vzrostl zisk o 142 %, nebo řetězce? 🤔

Přijde mi to podobné, jako kdybychom moralizovali o tom, kdo před časem neúměrně zvednul marže na benzinu, naftě nebo energiích a kdo si na tom nejvíce polepšil. Je to celospolečenský stav? Je to kartelová dohoda?

Rozhodně nejsem typ kapitalisty, který by obhajoval prodej litru vody žíznivým lidem na poušti 🏜️ za 1000 Kč, ale stěžování nám nepomůže. Spousta lidí je teď překvapených, co se to s těmi cenami děje. My už to ve firmách, které řídíme, vidíme více než rok. Vstupy dramaticky zdražily, vždycky ale chvilku trvá, než se to domino efektem dostane až ke koncovému zákazníkovi, který to ve finále zaplatí.

Určitě se najde spousta podnikatelů, kteří se situace snaží využít a zkoušejí vyšponovat ceny až na maximum, které zákazník skousne. 📈 Obrana proti tomu není stěžování ani regulace.

Pokud spotřebitelé nebudou daný výrobek za vysoké ceny kupovat, cena velmi rychle klesne. Což už se ostatně u spousty věcí začíná dít. Každý z nás má možnost prioritizovat a hledat alternativy. A hlavně, usilovně pracovat na zvýšení vlastního příjmu. 💰

Nářky nepomohou, vítězí vždycky jen akce.

řízení prodejního týmu