Teď je ve firmách velký tlak na plošné zvýšení mezd. Požadavek ze strany zaměstnanců je to pochopitelný, je ale potřeba mu nepodléhat.
Víte, jak často se nám stává, že přijdeme do firmy, která je v potížích, a zjistíme, že všichni lidé tam jedou na fixu? Všichni jsou v pohodě, jenom majitel přemýšlí, kdy si to hodí. ❌ Pak člověk přijde do firmy, kde všechno šlape jako na drátkách a celá společnost se sune dopředu jako ledoborec.
Podíváte se na platové ohodnocení a ejhle, to je náhodička, ono je z velké části nastavené výkonnostně. Tohle je cesta ke zvýšení příjmu i teď, kdy mnohé malé a střední firmy mají hluboko do kapsy. Když některý kolega přijde s tím, že potřebuje vydělávat víc peněz, buďte jednoznačně pro. Sedněte si spolu a řekněte: „Ok, potřebuješ zvednout mzdu o 20 až 30 %, pojďme se teď pobavit o tom, jak to udělat. Práce, kterou děláš, má výsledky X, pokud se dostane do bodu Y v čase Z, navýšení je tvoje.“
Jsem jednoznačně pro, aby lidé ve firmách vydělávali co nejvíce peněz, a jsem odpůrce finančních stropů, a to i těch skleněných. Je ale důležité, aby za vyšší odměnu přinesli dané firmě také větší hodnotu.
To je fér, ne?



