Marketingové poradenství
Marketingové poradenství

Marketingové poradenství

Ukážeme Vám, jak být více vidět, jak být důvěryhodnější a jak to udělat, aby Vaši firmu lidé více znali.

Marketingová strategie - klíč k vítězství na trhu

Marketing firmy je tak trochu šachová partie. Je potřeba znát situaci na trhu, uvědomovat si možné "tahy" a mít odvahu v pravý čas zdravě riskovat. Pro sestavení optimální marketingové strategie budete potřebovat zkušenosti, informace a impuls k tomu řešit věci jinak, nově. Jsme Vám k dispozici. S našimi znalostmi, zkušenostmi z mnoha projektů a s naším kreativním přístupem k problémům získáte:

  • výčet distribučních kanálů a jak s nimi pracovat
  • souhrn marketingových nástrojů
  • 3 základní způsoby, jak s pomocí marketingu zvýšit tržby
  • úderný marketing na internetu
  • způsoby efektivní marketingové komunikace
  • zkrátka Vám dodáme všechny nezbytné části marketingové strategie
Jsme pro Vás připraveni udělat všechno, co reklamní agentura, ale za mnohem výhodnějších cenových podmínek i výsledných efektů na Vaše tržby. To je dáno tím, že se nespecializujeme pouze na reklamu, public relations či propagaci jako takovou. Tím, že pracujeme ve firmách našich klientů komplexně, máme mnohem hlubší pochopení pro podnik, produkty a služby, širší pochopení cílových skupin a zákazníků - a to se následně projevuje na výkonnosti marketingové strategie, kterou do firmy implementujeme.

MARKETING TROCHU JINAK

Mnozí lidé mají za to, že za prodejním úspěchem firem stojí dobrý nápad (podnikatelský záměr) a parta schopných lidí (vč. dobrých obchodníků, kteří umí prodat). Pravdou je, že se v minulosti na trhu ujaly produkty a služby, které nebyly příliš kvalitní ani užitečné. Nemuseli je prodávat ani nejzkušenější obchodníci. Skutečnou silou úspěšných firem byla a je dobře propracovaná marketingová strategie! MARKETING FIRMY je oblast, kterou malé a střední podniky vedle finančního řízení podniku nejvíce zanedbávají. To dokazuje fakt, že řada podnikatelů si pod pojmem marketing představí úplně něco jiného, než skutečně znamená. Marketing je nástroj na podporu Vašeho prodeje. Marketing je Vaší komunikací s vnějším světem. Marketing je o Vaší schopnosti přimět trh, aby chtěl Váš výrobek či službu. A vhodně zvolená marketingová strategie je dle našeho názoru alfa a omega dnešního prodejního úsilí vesměs všech firem. Pokud máte zkušené obchodníky, dobře nastavená marketingová strategie jejich úsilí znásobí geometrickou řadou. Naopak, špatná či nulová marketingová strategie úsilí Vašich obchodníků geometrickou řadou oslabuje. Propracovaný marketing udělá i z průměrných obchodníků hvězdy.

Co je podstatou marketingového poradenství ve Vaší firmě?

Důsledná marketingová analýza stavu Vašich aktivit v této oblasti.

Máme vytvořenou řadu tří oblastí, v nichž s Vámi procházíme desítky otázek, na které chceme znát odpovědi. Tyto Vaše odpovědi nám umožní rychle pochopit stav Vašeho marketingu.

Maximalizace využití Vaší marketingové strategie

Na základě marketingové analýzy Vaší firmy začneme společně pracovat na využití vašeho současného potenciálu v oblasti marketingu. Jedná se o soubor nástrojů, který Vám přiblížíme asi takto:

Představte si, že je jeden rybář a má jeden prut. Kolik za den chytí ryb? V porovnání s rybářem, který je sice také sám, ale prutů k chytání ryb má deset. Kdo z nich chytí za den více ryb? Samozřejmě, zákazníci nejsou ryby a firmy je nechytají na pruty, ale podstata je principiálně stejná. Kolik prutů, prodejních kanálů, způsobů oslovení vašich zákazníků (ať již stálých či potenciálních) máte? Jeden, tři, deset? Sto? S námi získáte tolik prutů, kolik je jen ve Vaší situaci možné a finančně přijatelné. V kombinaci s finanční analýzou podniku Vám dáme doporučení, co je zdravě únosné pro investování přiměřené finanční částky do marketingu. Marketing nemusí být mimochodem o stovkách tisíců vynaložených na reklamy v médiích apod. Stejně jako „partizánský boj“ nebyl tak nákladný, protože měl menší nároky na koordinaci a množství bojových jednotek, může být i marketing veden úderně a přitom levně. Obraťte se na nás a zjistěte více.

Multiplikace Vašeho maxima v marketingu

Jedna věc je ta, že v současné chvíli má vaše firma určitý maximální potenciál. Viz. odstavec výše. Druhá věc je ta, že tento maximální potenciál Vašeho marketingu se vhodnými marketingovými strategiemi a dalšími opatřeními (v oblasti financí, personalistiky, managementu, prodeje atd.) dá zvýšit. Představte si, že vlastníte auto, jehož výkon je 180 koní. Vy jste mohli doposud využívat pouze 120 koní. Maximalizace využití Vaší marketingové strategie Vám pomůže dostat se na plný výkon 180 koní. Zároveň však existuje možnost „přečipování“ motoru či namontování nového motoru do Vašeho auta, a to povede k tomu, že Vaše auto bude mít výkon ne 180 koní, ale 240 koní, 350 koní či 520 koní. Zkrátka posunete hranice svých možností. Zažili jsme v rámci našeho marketingového poradenství pro klienty situaci, kdy se během tří měsíců zvýšili tržby našeho klienta o 66%, překročily se plány, již tak dost navýšené, o 20% atd. Z relativně nevýrazné divize se stala produkující jednotka s vynikajícími ekonomickými výsledky. Marketingová strategie v kombinaci s dalšími oblastmi, které pomáháme našim klientům zlepšovat, mohou přinést multiplikační efekt pro vaše finanční výsledky. Tato tvrzení Vám rádi na osobní schůzce podložíme konkrétními důkazy a referencemi.